Turniej o Puchar Wójta Gminy Leszno - 28 czerwca 2014

W pierwszą wakacyjną sobotę – 28 czerwca – Znicz Pruszków 2005 gr. zielona, podopieczni trenera Berlińskiego, na zakończenie sezonu piłkarskiego zagrali w turnieju o Puchar Wójta Gminy Leszno. W turnieju wzięło udział siedem drużyn w tym 2 drużyny Znicza Pruszków 2005 złożone z zawodników grupy zielonej. Uczestnicy turnieju:

- Partyzant Leszno

- Zaborowianka Zaborów

- Unia Boryszew

- UKS Bródno

- Naprzód GOSIR Stare Babice

- Znicz Pruszków I (gr. zielona)

- Znicz Pruszków II (gr. zielona)

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy A - 3 zespołową i B – z 4 zespołami. Mecze grupowe wyłoniły półfinalistów a pozostałe drużyny rozegrały mecze o miejsca 5-7.

Po zmaganiach grupowych Znicz Pruszków I (gr. zielona) awansował do półfinału, w którym stoczył bardzo zacięty mecz z Zaborowianką Zaborów. Spotkanie miało 2 bohaterów Huberta Dominikowskiego (zdobywcę zwycięskiej bramki) i bramkarza Franka Olszewskiego (brawurowe parady w ostatnich minutach ratujące wynik), dzięki którym Znicz wygrał 1:0 i awansował do finału rozgrywek.

Spotkanie finałowe między Zniczem Pruszków a Unią Boryszew było ozdobą całego turnieju. Znicz nie postawił jednak złudzeń, która z drużyn zasługuje na zwycięstwo wygrywając 4:0. Płynne akcje z niezliczoną ilością podań z pierwszej piłki, solidna obrona, szybkie wyprowadzanie piłki, świetna gra skrzydłami - tak grała nasza drużyna w finale.

Druga drużyna Znicza Pruszków grała ze zmiennym szczęściem ostatecznie zajmując 6 miejsce. Słabszy wynik wynikał jedynie z faktu, że trener nie mógł wspomagać z ławki obu drużyn ponieważ większość meczów drużyny grały jednocześnie. W ostatnim spotkaniu, już pod czujnym okiem trenera Znicz bez problemu pokonał UKS Bródno 3:1 pokazując również świetne zagrania, determinację i grę zespołową z dużą ilością podań.

Udział w turnieju na zakończenie sezonu był dla całego zespołu ukoronowaniem ciężkiej pracy na treningach i najlepszą nagrodą z włożony trud. Gratulacje dla zawodników oraz specjalne podziękowania dla trenera Berlińskiego za świetne prowadzenie chłopców i poświęcony czas.

Na zakończenie pozostaje życzyć wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji !

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce- Znicz Pruszków I (gr. zielona)

II miejsce - Unia Boryszew

III miejsce - Zaborowianka Zaborów

IV miejsce - Partyzant Leszno

V miejsce - Naprzód GOSIR Stare Babice

VI miejsce - Znicz Pruszków II (gr. zielona)

VII miejsce - UKS Bródno

!! Najlepszy zawodnik – Hubert Dominikowski Znicz Pruszków 2005 gr. zielona – GRATULACJE !!