Turniej Pruszków Football Festival & sparing - wyniki

Za nami piłkarski weekend podczas którego zarówno w sobotę jak i w niedzielę, po przeszło 2 miesięcznej przerwie, chłopcy rozegrali mecze z innymi drużynami. Nie da się ukryć, że pojawiły się pewne braki w ograniu ale wszyscy liczą na szybką poprawę stylu, odnalezienie formy i powrót na wyższy poziom. Pierwszą z imprez był udział w sobotnim turnieju organizowanym przez Znicz Pruszków. Niestety dwie drużyny Znicza zgodnie zachowały się bardzo gościnnie zajmując 2 ostatnie miejsca w klasyfikacji końcowej. Relacja z imprezy poniżej:

Sobota, 21.02.2015 - Turniej Pruszków Football Festival

Mecze grupowe:

Znicz II – Polonia Warszawa 2:3

Olszewski – Oracz, Żurek, Olędzki – Dominikowski, Opłocki

Bramki Znicz: Szwakopf, Oracz

Mecz rozpoczynający turniej. Przez pierwszych kilka minut mecz wyrównany, składną akcję w naszym wykonaniu Damian kończy strzałem obronionym prze bramkarza.

Polonia rewanżuje się niecelnymi strzałami w zamieszaniu pod naszą bramką po rzucie rożnym. Odpowiadamy akcją Huberta zakończoną niecelnym strzałem. W 4 min po tradycyjnym błędzie przy wyprowadzeniu piłki spod własnej bramki przeciwnik przejmuje piłkę i tracimy gola. Po chwili tracimy kolejną bramkę po strzale ze środka pola karnego.

Przeciwnicy nadal atakują, lecz ich strzały są nieskuteczne. W 10 min po składnej akcji środkiem Jędrka i Huberta piłka trafia do Marcela i strzela on kontaktową bramkę.

Nadal atakujemy i tworzymy zamieszanie pod bramką przeciwnika, strzał Huberta trafia w poprzeczkę, Franek Oracz celnie dobija i jest remis. Niestety po chwili Polonia rewanżuje się golem po strzale z pola bramkowego. Próbujemy odrobić stratę, uzyskujemy rzut rożny ale bez efektu. Przeciwnicy kontratakują, Piotrek broni strzał z daleka, w kolejnej akcji ratuje nas słupek. Po chwili mecz się kończy.

Znicz II – Milan Milanówek 0:2

Olszewski – Kadej, Żurek, Olędzki – Dominikowski, Szwakopf

Od początku meczu przewaga po stronie Milanu, przeciwnicy niecelnie strzelają na naszą bramkę. Staramy się wychodzić z kontrami ale nie przynoszą one skutecznego efektu.

W 8 min tracimy gola po strzale ze środka, Milan nadal atakuje. W 12 min po raz kolejny tracimy piłkę przy wyprowadzeniu spod własnej bramki i przeciwnik powiększa przewagę.

Milan tworzy kolejne sytuacje pod naszą bramką ale wynik nie ulega już zmianie.

Znicz II – Gwardia Warszawa 1:5

Warych – Żurek, Nadulny, Szwakopf – Dominikowski, Opłocki

Bramki Znicz: samobójcza

Mecz zaczyna się od mocnego uderzenia przeciwnika, tracimy bramkę w 20 sekundzie. Kolejne ataki Gwardii tworzą zagrożenie pod naszą bramką przynoszą efekt bramkowy w 3 i 6 min. W 7 minucie po akcji Damiana prawym skrzydłem i mocnym dograniu w pole karne obrońca Gwardii strzela bramkę samobójczą. Niestety po chwili tracimy piłkę wyprowadzając ją spod własnej bramki i przeciwnik prowadzi już 4:1. W kolejnych minutach Gwardia nadal atakuje i skuteczne interwencje Franka ratują nas od straty kolejnych goli. Pod koniec meczu, w 14 min po stracie piłki w ataku nadziewamy się na kontrę i Gwardia ustala wynik meczu na 5:1.

Znicz II – Chlebnia 0:3

Olszewski – Kadej, Nadulny, Dominikowski – Szwakopf, Opłocki

Od początku meczu przewaga po stronie Chlebnii, w 2 min tracimy bramkę po błędzie w obronie, w 4 min po strzale z rzutu wolnego ze środka boiska. Staramy się atakować ale nie tworzymy sytuacji podbramkowych. Przeciwnicy nadal atakują i podwyższają prowadzenie w 7 min po strzale w okienko. Kolejne minuty nie przynoszą już zmiany wyniku głównie dzięki skutecznym interwencjom Piotrka w naszej bramce.

Zajmujemy ostatnie miejsce w grupie i po zakończeniu rozgrywek grupowych okazuje się że naszym przeciwnikiem w meczu o 9 miejsce będzie drużyna Znicza I (niebiescy)

Mecz o 9 miejsce:

Znicz II – Znicz I 0:7

Olszewski – Nadulny, Żurek, Kadej – Szwakopf, Opłocki

Po blisko 3 godzinach przerwy przystępujemy do meczu o 9 miejsce. Niestety tylko kilka pierwszych minut daje nadzieję na korzystny rezultat. Wszystkie nadzieje pryskają w 4 min gdy tracimy pierwszą bramkę, kolejne minuty to kolejne błędy w obronie wykorzystywane przez przeciwnika i mecz kończy się wynikiem 0:7.

Turniej zakończył się zwycięstwem Gwardii Warszawa, która w finale pokonała Talent Białystok. Końcowa klasyfikacja i wyniki meczów: https://www.dropbox.com/s/dyc0c98epgxj7ar/Turniej%2021%2002%202015%20-%20wyniki_.pdf?dl=0

Niedziela, 22.02.2015 - Sparing Znicz Pruszków 2005 (zieloni) – Znicz Pruszków 2006 (niebiescy)

Znicz 2005 (zieloni) – Znicz 2006 (niebiescy) 6:3 (1:0,1:0,2:1,0:2,2:0)

Bramki Znicz 2005: Filicha 3, Opłocki, Tenczyński , Szwakopf

Sparing rozegrany z drużyną z młodszego rocznika, grany w ustawieniu 6+1. Z uwagi na fakt że przyjechaliśmy szerokim składem (12 zawodników) po każdej przerwie następowała zmiana prawie wszystkich zawodników w polu, były również zmiany w ustawieniu na pozycjach na boisku. Przeciwnicy okazali się wymagającym sparingpartnerem. Mimo mniejszej ilości zawodników (9) przez cały mecz toczyli wyrównaną walkę i dopiero w ostatniej części meczu powiększyliśmy przewagę bramkową. Także bramkarze obu drużyn byli tego dnia w dobrej dyspozycji i popisali się wieloma skutecznymi interwencjami.

Szczegóły wyniku w załączniku: https://www.dropbox.com/s/13ytr557bary9ps/Mecz%20-%20sparing%202015%2002%2022.pdf?dl=0