Podsumowanie występu na turnieju Milan Sport Cup - 11.04.2015

Mecze grupowe:

Znicz Pruszków „Zieloni” – UKS Sporting Grodzisk 0:1

Warych – Kalata, Żurek - Dominikowski, Kadej, Opłocki – Szwakopf

Mecz rozpoczynający turniej. Od początku Znicz jest stroną atakującą, jednak zawodnicy są nieskuteczni. Kolejne akcje przynoszą niecelne strzały na bramkę, a jeśli już celne to skutecznymi interwencjami popisuje się bramkarz UKS. Także wywalczone rzuty rożne i wolne nie przynoszą efektu w postaci gola dla Znicza. Gra toczy się przez większość czasu na połowie UKS, przeciwnicy wychodzą z nielicznymi kontrami. W ostatniej minucie meczu jedna z takich kontr kończy się faulem zawodnika Znicza przed własnym polem karnym. Źle ustawiony mur ułatwia zawodnikowi UKS precyzyjny strzał i zdobycie gola na wagę zwycięstwa. Na wyrównanie nie starcza już czasu, mecz po chwili kończy się.

Znicz Pruszków „Zieloni” – Offensywa Książenice 2:0

Warych – Kalata, Nadulny - Dominikowski, Kadej, Olędzki – Szwakopf

Bramki Znicz: Dominikowski 2

Również ten mecz Znicz zaczyna z dużym animuszem atakując bramkę Offensywy. Pierwsza groźna sytuacja to w 2 min. strzał Karola z rzutu wolnego po zagraniu ręką przeciwnika przed własnym polem karnym – niestety strzał niecelny. Rywale po chwili wywalczają rzut rożny, po którym Piotrek zażegnuje niebezpieczeństwo. Kolejne ataki na bramkę przeciwnika przynoszą niecelne strzały ( Patryk, Hubert) lub broni je bramkarz (Adam). Wreszcie w 8 min Hubert strzałem z pola karnego zdobywa bramkę. Po chwili, w 10 min Damian strzela na bramkę sprzed pola karnego, piłka uderza w słupek i trafia do Huberta, który zdobywa kolejną bramkę. Znicz nadal atakuje lecz kolejne strzały są blokowane przez obrońców przeciwnika (Adam) lub niecelne (Jędrek) i wynik nie ulega zmianie.

Znicz Pruszków „Zieloni” – Znicz Pruszków „Czerwoni” 1:2

Warych – Kalata, Nadulny - Dominikowski, Kadej, Olędzki – Górecki

Bramki Znicz: Kadej

Mecz decydujący o awansie do półfinału. „Czerwoni” rozpoczynają go z dużym animuszem spychając „Zielonych” do obrony i efektem jest szybko (1 min) strzelony przez nich, w zamieszaniu w polu karnym, gol. W kolejnych minutach kontynuują ataki jednak już bez efektu bramkowego. Mecz wyrównuje się, „Zieloni” zaczynają konstruować ataki (5 - 6 min), ale strzały Huberta i Marcela są bronione przez bramkarza. Po chwili (7 min) szybka kontra „Czerwonych”, sytuacja sam na sam z bramkarzem zakończona strzałem obok bramki. Jednak już za chwilę strzał zawodnika „Czerwonych” z połowy boiska przelobowuje Piotrka i „Zieloni” przegrywają 0:2. „Zieloni” atakują aby odwrócić wynik meczu i przynosi to efekt , po rzucie rożnym Łukasz strzela gola (12 min). Niestety na zdobycie kolejnych bramek nie starcza już czasu i oznacza to dla „Zielonych” walkę o miejsca 5-8.

Półfinał pocieszenia:

Znicz Pruszków „Zieloni” – Znicz Pruszków „Żółci” 0:0, rzuty karne 2:3

Od początku meczu przewaga po stronie „Zielonych”, jednak brak skuteczności nie pozwala udokumentować przewagi. Strzały są blokowane przez obrońców (Damian) , niecelne (Hubert) lub bronione przez bramkarza (Damian). Nieliczne kontry „Żółtych” są likwidowane przez obrońców lub Piotrka. Nie przynosi również efektu strzał Karola z rzutu wolnego w ostatniej minucie – piłka trafia w słupek. Oznacza to że o awansie zdecydują rzuty karne. Niestety po skutecznych uderzeniach Damiana i Karola Hubert trafia w słupek a przeciwnicy są nieomylni i oznacza to że „Zieloni” będą grać o 7 miejsce.

Mecz o 7 miejsce:

Znicz Pruszków „Zieloni” – Delta Słupno 2:0

Warych – Kalata, Żurek - Dominikowski, Nadulny, Olędzki – Górecki

Bramki Znicz: Szwakopf 2

„Zieloni” osiągają przewagę na początku meczu tworząc sytuacje strzeleckie jednak bez efektu bramkowego. W odpowiedzi przeciwnicy groźnie kontratakują i kończą akcję strzałem w słupek. W 6 min. po błędzie przeciwnika przy wyprowadzaniu piłki Marcel strzela gola. Podobny błąd i przejęcie piłki przez Damiana ma miejsce w 8 min, Damian podaje do Marcela i efektem tego jest druga bramka dla „Zielonych”. Do końca meczu mimo kolejnych okazji wynik nie ulega zmianie i „Zieloni” kończą turniej na 7 miejscu.