Podsumowanie rundy jesiennej

Drużyna Znicza Pruszków B zakończyła jesienną rundę rozgrywek na czwartym miejscu w grupie 2 pierwszej ligi okręgowej z dorobkiem 13 punktów i bilansem bramkowym 21:28. Podstawowy cel czyli utrzymanie w pierwszej lidze został osiągnięty. Pozostanie na tym poziomie rozgrywkowym jest ważne ponieważ daje cotygodniową możliwość konfrontowania się z najlepszymi drużynami w regionie, które zmuszają do intensywnego wysiłku podczas meczów.

Przeciwnikiem w debiucie w rozgrywkach pierwszoligowych była na boisku w Pruszkowie Legia Warszawa. Znicz dobrze zaprezentował się w tym meczu, wykorzystywał swoje atuty (legioniści zostali złapani w trakcie meczu aż 22 razy na spalonym), lecz doświadczenie gości przeważyło i mecz zakończył się ich zwycięstwem 2:1. W kolejnym meczu granym na boisku STF Champion drużyna pokazała swoje zaangażowanie i wygrała 3:2 wyprowadzając wynik ze stanu 0:2. Niestety, w następnej kolejce goście z KS Raszyn postawili trudne warunki gry i wywieźli zwycięstwo 4:0. Kolejnym przeciwnikiem był Bór Regut, który został pokonany w Pruszkowie 4:2. Niestety, nastąpiła potem seria trzech porażek w ciągu tygodnia. Najpierw, rewanż z Legią na Łazienkowskiej, zdecydowanie przegrany 0:4, potem mecz z Polonią Warszawa na Konwiktorskiej przegrany 2:7 (przy dużym udziale sędziującego na tragicznym poziomie sędziego Przemysława Kasiaka) i w końcu mecz w Pruszkowie z STF Champion przegrany 4:5 po bardzo słabej pierwszej połowie i dobrej drugiej części meczu, w której nie udało się odrobić 4 bramek straty. Znicz znalazł się w tym momencie w trudnym położeniu i tylko walka i korzystne rezultaty w kolejnych meczach dawały szansę na utrzymanie w pierwszej lidze. Pierwszym krokiem był mecz w Raszynie gdzie drużyna uzyskała cenny remis 2:2. Następnie wyjazd do Reguta, także zakończony pozytywnym rezultatem – zwycięstwem 1:0. W ostatnim meczu należało się zrewanżować się Polonii Warszawa, i tak się stało. Zwycięstwo 4:0 zapewniło utrzymanie w pierwszej lidze.

Przygotował: Jacek Szwakopf